Próba ustawki

21.01.2019 r. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak postanowił „wejść do gry” i…. zgłosił się jako „mediator” w sporze zgłoszonym przez związki zawodowe. Z wysokości swojego Urzędu oznajmił w „Rozmowie Dnia” w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że zamierza mediować w gronie…. nauczycieli, związkowców, samorządowców, przedstawicieli ministerstw a także rodziców. Dziwi pominięcie przedstawicieli wspólnot religijnych , ale to może efekt wdrażania idei „świeckiego państwa”. 

W pisemnym zaproszeniu czytamy m.in. „proszę wszystkich o spokojną rozmowę, refleksję, chwilę zastanowienia, czy zaplanowane działania rzeczywiście są konieczne, czy argumenty trafne, czy nie warto dać sobie jeszcze trochę czasu”. Wyraźnie więc widać, że głównym celem ma być zyskanie na czasie i uniemożliwienie szybkiego przeprowadzenia procedur prawnych przez związki zawodowe, aby mieć podstawy do legalnej akcji protestacyjnej i strajku.

Pan Rzecznik jest z wykształcenia prawnikiem, więc winien znać m.in. ustawę o związkach zawodowych i ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Powinien wiedzieć, że nauczyciele i pracownicy oświaty nie są w Polsce pozbawieni prawa do strajku. Powinien też wiedzieć, że mediatora w sporach zbiorowych ustalają wspólnie dwie strony sporu. Powinien mieć również świadomość, że mediator musi mieć zaufanie ze strony związków zawodowych i pracodawców.

Niestety, po naszych wcześniejszych doświadczeniach z działalnością Pana M. Pawlaka (pełnił funkcję dyrektora departamentu w Ministerstwie Sprawiedliwości) musimy stwierdzić, że nie spełnia on tego kryterium. Dla naszego Związku jest osobą niewiarygodną i dlatego nie skorzystamy z oferowanej przez niego „usługi”

Rodzina 500 plus

 

SOLIDARNOŚĆ OŚWIATA

DOŁĄCZ DO NAS

Pracownicy z kolejnych

szkół i placówek

deklarują chęć

wstąpienia do

Wolnego Związku Zawodowego

Solidarność - Oświata.

Tworzone są struktury Związku

w innych województwach

Czekamy również na Ciebie 

Razem możemy więcej !!! 

Kontakt

Kontakt

Biuro Wolnego Związku Zawodowego 
Solidarność - Oświata

ul. 3 Maja 8/3
85-016 Bydgoszcz

mapa

tel/fax (52) 321-46-22

(52) 585-11-37
(52) 585-12-52 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Rozmowa dnia

Rozmowa dnia w Radiu Pik z Przewodniczącym WZZ Solidarność Oświata

Sławomirem Wittkowiczem dotycząca planowanej  akcji strajkowej

Link do audycji

Godziny pracy biura Związku

 Poniedziałek  -  czwartek
9.00 - 17.00
Piatek
8.00 - 15.00
 

Antymobbing

Wolny Związek  

Solidarność - Oświata

 reprezentując i chroniąc interesy pracownicze, starając się wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom członków powołał  Zespół d/s Przeciwdziałania Dyskryminacji i Mobbingowi (dotyczy tylko Bydgoszczy)

CESI

 

 

FZZ

 

Informujemy, że biuro Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność - Oświata" w dniach od 29.06.2020 r. do 28.08.2020 r. będzie czynne w godzinach od 10:00 do 15:00

Nowy biuletyn nr 121 z 26 czerwca 2020

Toggle Bar